אודות ישיבת הסדר חולון

ישיבת חולון הוקמה באלול תשס”ד במטרה ליצור מרכז תורני ורוחני משפיע בעיר חולון, שהיא אחת הערים הגדולות ביותר בארץ, ובה למעלה מ-220,000 תושבים. השליחות שלנו בחולון היא בראש ובראשונה להקים כאן – בלב הציבור הגדול הזה, בית מדרש עם עוצמה גדולה של תורה, שעצם נוכחותו בתוך העיר כבר משפיעה רבות על תושבים רבים ועל האווירה הכללית בעיר.
מתוך העוצמה של בית המדרש יוצאים בחורי הישיבה והאברכים להוסיף אור של תורה, אמונה וזהות יהודית גם ברחבי העיר, בשיתוף המרכז התורני ‘אור חדש’ – כל בחור בישיבה מקדיש כשעתיים בשבוע לפעילות של זהות יהודית וחסד בקהילה: בלימוד בחברותות עם נוער ומבוגרים, בדוכני ‘אהבת חינם’, בפעילות ‘פנים אל פנים’, בשיעורי זהות יהודית בבתי ספר חילוניים, ועוד. את ההשפעות המיידיות של הפעילות אנו כבר יכולים לראות: ילדים שבעקבות לימוד בחברותא עם בחורי הישיבה בוחרים ללמוד בחינוך דתי וללכת לישיבות תיכוניות, תושבים חילוניים בעיר שמתקרבים עוד ועוד לעולם התורה והמצוות, ומשפחות שלמות שבונות את ביתן מתוך חיים של אמונה.

בישיבה נלמדים כל מקצועות התורה – גמרא בבלי וירושלמי, תנ”ך, מדרש, הלכה, כתבי הרב קוק, חסידות ועוד – מתוך ראייה של התורה כמכלול אחד שלם, שכל חלקיו קשורים זה בזה.
חז”ל מלמדים אותנו שהתורה היא כדמות אדם – כשם שלאדם יש לבוש, גוף ונשמה, כך בתורה יש לבוש – שהוא סיפורי התנ”ך והגמרא, גוף – שהוא גופי ההלכות, ונשמה – שהיא העומק הרוחני של מחשבת ישראל, החסידות, פנימיות התורה וכו’. ממילא מפגש שלם עם התורה צריך להיות בכל המישורים האלו.
מתוך תפיסה זו מודגשת בישיבה דרך הלימוד המיוחדת של ‘תורת ארץ ישראל’, המאחדת את ההלכה עם האגדה, ואת פרטי הסוגיות וההלכות עם הרעיונות האמוניים המחשבתיים שעומדים בבסיסם, וכך יוצרת לימוד רב תחומי שמעשיר גם את לימוד הגמרא וגם את לימוד האמונה והמחשבה.

סביב הישיבה הולכת ומתפתחת קהילה של אברכים וזוגות צעירים הקשורים גם הם לעשייה הקהילתית.
הישיבה והמרכז התורני ‘אור חדש’ היו שותפים גם בהקמת ישיבה תיכונית המיועדת לתושבי העיר, ומרכז להעמקת זהות יהודית הפועל בבתי ספר חילוניים, ותלמידי הישיבה שותפים אף הם בפעילות חינוכית במסגרות אלו.
בישיבה ניתן דגש על האווירה החברתית והמשפחתית ועל לימוד בחבורה, ורבני הישיבה והאברכים מלווים ביחס אישי קרוב את התלמידים.
ככל ישיבות ההסדר משרתים תלמידי ישיבת חולון ביחידות הקרביות והעורפיות ומשלבים את העוצמה הרוחנית של לימוד התורה יחד עם השותפות במלחמת מצווה של עזרת ישראל מיד צר ונשיאה בעול של השירות הבטחוני מתוך חיבור לעם ישראל.
אנו קוראים לך להצטרף לשליחות גדולה זו, המשלבת צמיחה אישית ותורנית בעוצמה מיוחדת, לאור ‘תורת ארץ ישראל’, יחד עם תרומה לקהילה ולעם ישראל כולו.

צור קשר

"לחזות בנועם..."